Stołówka

talerz z jedzeniemPodstawą prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży jest codzienna aktywność fizyczna oraz prawidłowe żywienie, dlatego nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny posiada stołówkę szkolną dla uczniów szkoły podstawowej i przedszkola. Posiłki dla dzieci są przygotowywane ze świeżych produktów wysokiej jakości, zgodnie z zasadami racjonalnego i zdrowego żywienia oraz z wcześniej zaplanowanym jadłospisem, który obejmuje: śniadanie, obiad, przystawkę do drugiego dania oraz podwieczorek.

Podczas posiłków w stołówce dyżurują nauczyciele lub wychowawcy, co zapewnia dzieciom całkowite bezpieczeństwo. Ponadto nauczyciele pomagają najmłodszym odnaleźć się w rzeczywistości stołówki szkolnej: uczą ich posługiwania się sztućcami oraz tłumaczą jak kulturalnie zachowywać się przy stole.

Obiady są finansowane indywidualnie, przez rodziców lub opiekunów prawnych uczniów, jako posiłki pełnopłatne. Rodzice lub opiekunowie, których sytuacja finansowa utrudnia skorzystanie z posiłków pełnopłatnych, mogą ubiegać się o obiady refundowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej lub budżet Miasta – w takim przypadku prosimy o kontakt.

Kulturalne zachowanie

Drodzy uczniowie! Podczas spożywania posiłków obowiązuje kulturalne zachowanie. Prosimy o przestrzeganie poniższych zasad:

• Przed posiłkiem należy umyć ręce.
  • W stołówce obowiązuje cisza i spokój oraz kulturalne zachowanie przy stole.
  • Personel kuchenny powinien być traktowany z szacunkiem i uprzejmością.
  • W czasie spożywania posiłku nie powinno się korzystać z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych.
  • Po spożyciu posiłku naczynia i sztućce należy odnieść w wyznaczone miejsc.

Zapraszamy i życzymy smacznego!

Menu i płatności

ludzie przebrani za jedzenie