Laboratoria Przyszłości

laboratorium przyszłościLaboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego przedsięwzięcia jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Dzięki dofinansowaniu nasza szkoła wzbogaciła swoje wyposażenie m. in. o drukarkę 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i uwielbianą przez naszych uczniów kuchnię.

Zakupione w ramach laboratoriów przyszłości wyposażenie będzie służyło rozwijaniu interdyscyplinarności, kreatywności, współpracy i innych umiejętności przydatnych na rynku pracy.

Dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości zostały zakupione do szkoły zestawy LEGO Education. Zestawy te, to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim nauka! Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej na zajęciach z wykorzystaniem klocków LEGO przez zabawę rozwijali przydatne umiejętności, np. umiejętność czytania ze zrozumieniem, pracy etapowej, konsekwentnego dążenia do wyznaczonego celu

Laboratoria przyszłości 1 10
Laboratoria przyszłości 1 09
Laboratoria przyszłości 1 07
Laboratoria przyszłości 1 08
Laboratoria przyszłości 1 06
Laboratoria przyszłości 1 05
Laboratoria przyszłości 1 03
Laboratoria przyszłości 1 04
Laboratoria przyszłości 1 02
Laboratoria przyszłości 1 01

W naszym laboratorium kuchennym gościły zuchy z 4. Gromady Zuchowej działającej w naszej szkole. Samodzielnie przygotowały pyszne naleśniki ucząc się czytania ze zrozumieniem, współpracy, udzielania pomocy, wytrwałości, a przy okazji dobrze się bawiąc. Naleśniki zostały zjedzone z apetytem

Laboratoria przyszłości 2 16
Laboratoria przyszłości 2 17
Laboratoria przyszłości 2 14
Laboratoria przyszłości 2 15
Laboratoria przyszłości 2 13
Laboratoria przyszłości 2 12
Laboratoria przyszłości 2 10
Laboratoria przyszłości 2 11
Laboratoria przyszłości 2 08
Laboratoria przyszłości 2 09

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym jest prowadzonych wiele zajęć związanych z programowaniem. Uczniowie tajniki programowania poznają nie tylko na lekcjach informatyki, ale także zajęciach dodatkowych. Podczas jednego ze spotkań w ramach zajęć rozwijających kompetencje cyfrowe uczniowie wykorzystywali Photony – roboty, które uczyli się programować. Wiele radości sprawiło im obserwowanie efektów ich wysiłków w praktyce.

Laboratoria przyszłości 3 09
Laboratoria przyszłości 3 10
Laboratoria przyszłości 3 07
Laboratoria przyszłości 3 08
Laboratoria przyszłości 3 06
Laboratoria przyszłości 3 05
Laboratoria przyszłości 3 03
Laboratoria przyszłości 3 04
Laboratoria przyszłości 3 02
Laboratoria przyszłości 3 01

Technologia 3D zawitała do naszej szkoły. Nauczyciele przeszli szkolenie z obsługi drukarki 3D. Wspólnie stworzyli projekt i dzięki drukarce 3D wydrukowali pierwszy przedmiot. Czekamy na kolejne ciekawe pomysły do druku 3D w wykonaniu uczniów.

Laboratoria przyszłości 4 12
Laboratoria przyszłości 4 11
Laboratoria przyszłości 4 09
Laboratoria przyszłości 4 08
Laboratoria przyszłości 4 06
Laboratoria przyszłości 4 07
Laboratoria przyszłości 4 04
Laboratoria przyszłości 4 05
Laboratoria przyszłości 4 02
Laboratoria przyszłości 4 03

Grudzień to czas intensywnych przygotowań do Bożego Narodzenia. A te święta nie mogą się odbyć bez… pierników. Do ich pieczenia czy ozdabiania rewelacyjnie nadaje się nasze kuchenne laboratorium . Zarówno uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, jak i ich starsi koledzy uczyli się czytania ze zrozumieniem przepisów, obliczania proporcji, współpracy, kolejności wykonywania zadań. Czas spędzony w kuchni był dla nich dobrą zabawą, ale także czasem na rozmowy.

Kto wie, może w naszej szkole odkryjemy utalentowanego młodego kucharza, którego zobaczymy w Masterchefie?

Laboratoria przyszłości 5 01
Laboratoria przyszłości 5 02