Uczeń klasy IVa - Karol Ługowski - otrzymał dziś z rąk Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy pana Andrzeja Fischera odznakę "Iuvenis Forti". Jest to odznaka Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej przyznawana za wzorową - godną naśladowania postawę, która przyczyniła się do uratowania życia i zdrowia innych osób, wykazując się wiedzą i umiejętnościami, rozsądkiem i odwagą, dzielnością i opanowaniem w sytuacji niebezpiecznej.
Karol jakiś czas temu bawiąc się na podwórku zauważył dym ulatniający się z okien mieszkania jego sąsiadki. Zaalarmował dorosłych i dzięki jego reakcji uratował życie swojej sąsiadki. Za taką postawę otrzymał również gratulacje z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Syców pana Dariusza Maniaka oraz Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sycowie pana Tomasza Piecucha.
Strażacy wręczyli Karolowi również gratulacje w imieniu Starosty Powiatu Oleśnickiego pana Sławomira Kapicy.
Jesteśmy dumni z naszego ucznia!

odznaczenie
odznaczenie-2
odznaczenie-4
odznaczenie-5
odznaczenie-6
odznaczenie-7
odznaczenie-8
odznaczenie-9
odznaczenie-3
odznaczenie-10