Turniej Maszyn Wiatrowych organizowanych przez Fundację PGE 17

Uczniowie klas ósmych na kole zainteresowań z fizyki zbudowali siedem maszyn wiatrowych.

Maszyny o nazwach: DREEMER, JEZIORO, BIEDRONY, KRZEMIEŃ, WIATROPOL, WINDBREAKERS i KWIATUSZEK, wystartowały w eliminacjach Turnieju Maszyn Wiatrowych organizowanych przez Fundację PGE 17 marca br. we Wrocławiu. Najlepszy wynik naszych maszyn na stanowisku pomiarowym osiągnęła maszyna BIEDRONY i zajęła w ogólnej klasyfikacji czwarte miejsce Tym samym zakwalifikowała się do finału w Warszawie.

W turnieju wzięło w sumie udział 34 maszyny zbudowane przez uczniów szkół podstawowych.

Wszystkim konstruktorom maszyn gratulujemy super zaangażowania podczas budowy maszyn i życzymy kolejnych sukcesów.

Finał odbędzie się 24 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Poniżej przedstawiamy wyniki, jakie osiągnęły wszystkie maszyny w klasyfikacji końcowej:

4. miejsce BIEDRONY 138 pkt
6. miejsce DREEMER 122 pkt
7. miejsce WIATROPOL 122 pkt
15. miejsce KWIATUSZEK 64 pkt
19. miejsce JEZIORO 47 pkt
20. miejsce WINDBREAKERS 47 pkt
21. miejsce KRZEMIEŃ 37 pkt

Link do wszystkich wyników poniżej:

Wyniki – PGE Turniej Maszyn Wiatrowych

Poniżej fotorelacja z zajęć praktycznych oraz z eliminacji turnieju maszyn wiatrowych we Wrocławiu.

turniej-maszyn-wiatrowych-2
turniej-maszyn-wiatrowych-1