III Międzyszkolny Konkurs Patriotyczny „Kocham Cię, Polsko”

 

Dnia 21 listopada 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbył się III Międzyszkolny Konkurs Patriotyczny „Kocham Cię, Polsko”, zorganizowany z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918 r.

W tym roku, ze względu na 160. rocznicę Powstania Styczniowego, konkurs uświetniła grupa rekonstrukcyjna „Gloria Victis”, która przybliżyła czas Powstania Styczniowego, pokazała różne przedmioty i stroje z epoki.

Z zadaniami konkursowymi zmagały się 3-osobowe drużyny ze szkół:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. III Tysiąclecia w Sycowie,
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie,
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II wchodząca w skład Zespołu Szkolno‑Przedszkolnego w Sycowie,
  • Szkoła Podstawowa w Drołtowicach
  • Szkoła Podstawowa w Działoszy,
  • Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej,
  • Szkoła Podstawowa im. Józefa Kulli w Mąkoszycach,
  • Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu,
  • Zespół Szkół w Perzowie.

Uczestnicy odpowiadali na pytania lub wykonywali zadania w kategoriach: przysłowia i powiedzenie polskie, sukcesy sportowe Polaków, historia Polski, geografia Polski, polskie tradycje i obyczaje, bohaterowie filmowi i literaccy, polska muzyka i film.

Międzyszkolny Konkurs Patriotyczny „Kocham Cię, Polsko” został objęty honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty p. Romana Kowalczyka oraz Burmistrza Miasta i Gminy Syców p. Dariusza Maniaka.

I miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej im. Józefa Kulli w Mąkoszycach, II – drużyna Szkoły Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu, a III – drużyna Szkoły Podstawowej w Stradomi Wierzchniej.

Laureatom gratulujemy i zapraszamy za rok.

 
kocham-cie-polsko-konkurs-3
kocham-cie-polsko-konkurs-2
kocham-cie-polsko-konkurs-4
kocham-cie-polsko-konkurs-5
kocham-cie-polsko-konkurs-1
kocham-cie-polsko-konkurs-6